www.lauercb.cz

www.lauercb.cz - cestovní agentura | České Budějovice (18.06.2018 - 19:06)

LAUER s.r.o. | cestovní agentura | České Budějovice


 

 

NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY: www.calauer.webnode.cz

 


                                                                           Spolupráce
     V současné době spolupracujeme s  několika cestovními kancelářemi, zajišťujícími klasické pobytové, dovolenkové zájezdy jako je Alex,  Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, DCK Rekrea, Eso Travel, Exim Tours, Firo Tour, JK Bus, Kovotour, Melissa Travel, Neckermann, Nev Dama, Osvěta, Time Travel, Viamare, Victoria, Vítkovice Tours, VTT a další.

 

Dovolená snů ??

Může to být relax pobyt v lázních Třeboň s kouzelnými procházkami mezi třeboňskými rybníky,  výstup na  Sněžku nebo Kilimandžáro, cesta na velbloudech pouští nebo pobyt v pralese. Pohodu a krásu najdeme všude,  kde ji najít chceme, když jsme na ni naladěni a máme dobrou společnost, se kterou souzníme. Někdy to může být i osamělý pobyt nebo trek. Je pravda, že i v době singlů jsou za jednolůžkové pokoje příplatky a pokud je pokoj přímo jednolůžkový, bývá to ten méně dobrý.

Možnosti cestovat jsou tak rozsáhlé, že je nelze ani popsat. Je dobré se rozhodnout jak chci cestovat, zda                                            rhodos

 • Na kole
 • Pěšky
 • Autem
 • Autobusem
 • Letadlem
 • Lodí

      zda chci dovolenou aktivní - poznávací, odpočinkovou nebo sportovní (kolo, golf, tenis, potápění, lyže, snowboard), také je důležité zvážit, kolik peněz chci a mohu za dovolenou zaplatit, zda bude turistická nebo luxusní.

Prostě kdo chce prožít dovolenou snů, musí výběru a obstarávání informací  věnovat čas, nebo to svěřit CA LAUER


Co je dobré vědět o zemi kam cestuji:

-          kontakt na naše zastupitelské orgány

-          měna, momentální kurz, možnost placení  kartou a bezpečnost používání

-          možnost komunikace (skoro všude se domluvíme anglicky, nebo spíš „americky“???), pár základních frází v místním jazyce se určitě zúročí

-          jaká je současná situace v dané lokalitě (bezpečnost)

-          jak je dostupná lékařská péče

-          nezaškodí vědět trochu o historii místa, rozloze země, počtu obyvatel, mapka se hodí vždy

-          měli bychom mít základní povědomí o společenském chování, zvycích, tabu, zákazech a pravidlech země, kam jedeme - i tak se nám jistě podaří „spáchat“ pár přestupků proti místní etice

-          je dobré vědět, jak je to s telefonováním, mobily, kolik to stojí

 

 

 

Zajímavosti z domova……..       i ze světa.

 

 • Vřele doporučujeme navštívit město Stříbro s krásným náměstím, Muzeum a nově rekonstruovaný Minoritský klášter, pokračovat můžete přes Konstantinovy Lázně do Teplé a pak do Bečova nad Teplou s úžasným Maurským relikviářem. Výlet k pohledání, zvládnete to za víkend vlastním autem a při troše plánování i vlakem.

 

stribro-namestikonstantinovilazne becovnadteplou-hradmaurskyrelikviar

 

 • Kouzelná je jednodenní cesta z Českých Budějovic do Českých Budějovic po železnici přes Český Krumlov, Kájov, Černý Kříž, Volary, Kubovu Huť (nejvyšší železniční stanice), Vimperk, Strakonice. Uvidíte z okna pomalu jedoucího vlaku Český Krumlov, Lipno, Vltavu, Mrtvý Luh, slatě, a pak Bezdrev. Prostě Šumavu v celé kráse za pár hodin a korun. Děti výlet vlakem milují.

 

cesky-krumlov lipno mrtvy-luh bezdrev

 

 

 • Za úvahu také stojí výlety na kole s ubytováním v Černém Kříži.

 jelenijezirko medvedistezka vltava ubytovani

 • Letecky do Barcelony se světově proslulým a dosud nedostavěným Gaudího chrámem také stojí za to, jsou zde i velmi dobré nákupy „hadříků“. Prodloužený víkend  jak má být.

 

 barcelona barcelona2 barcelona1 gaudihochram

 

 • Neměla by se vynechat Francie, třeba jako poznávací cesta a pak letecky prodloužený víkend v Paříži s překrásnými zahradami.

 

vez notredame jardindesplantes versailles

 

 • V poslední době se i u nás rozjíždí (spíše rozplouvají???)  kratší a cenově dostupné (Středomoří) i delší a nákladnější (Atlantik) plavby. Když budete pobývat  v řecké Parze, uvidíte zde přistávat menší jachty, kdy posádka po ránu jede na pevninu na snídani. Pokud navštívíte větší přístavy, můžete vidět velké lodě se spoustou pasažérů. Dovolená na moři má pro nás, suchozemce, neopakovatelné kouzlo.

 

okruzniplavba parga-pristav plavbalodi1 pristav1

 

 • Řecko, kolébka civilizace s kouzelnou atmosférou, spoustou ostrovů a azurovým mořem Vás okouzlí zcela jistě.

 

 recko recko1 recko2 recko3

 

Závěrem: vzhůru na cesty! 

 

 

 

 

Poznámky

·        Na většině míst kam se dostanete je dobré navštívit  infocentrum, můžete zde dostat mapky a užitečné informace.

·        Vaši sousedé v letadle, v hotelu i na pláži si také přijeli užít dovolenou, jsou to Vaši souputníci

·        A všude jsou děti a ty by nám rozhodně vadit neměly, i když jsou hlučné (to mi jsme byli taky) a dovádivé. Pokud chceme najít pobyt v klidu, vybereme vhodný hotel.

·        Je dobré mít cestovní doklad a peníze stále při sobě, na jiném místě pak fotokopii cestovního dokladu a menší finanční částku. Proti ztrátě nebo krádeži není nikdo imunní.

·        Nesmíme doma zapomenout léky, které nezbytně potřebujeme. Některé můžeme v cizině koupit nebo je předepíše místní lékař, ale je to problém.

·        Všechno,  kromě cestovního dokladu, peněz a léků můžeme zapomenout doma a nic moc se nestane, dnes koupíme všude všechno – to platí v Evropě i některých dalších světadílech. Jsou však místa, kam musíme balit velice pečlivě. Dobrý je předem vypracovaný seznam.

      Osvědčená zásada: věcí si vezměte polovinu a peněz dvojnásob oproti plánu.

 

 

Aktuální nabídka: Zde

 

 

 

 

 

Pro bližší informace nás kontaktujte:: 

 

LAUER s. r. o.

tř. Čsl. legií 3, 370 06 České Budějovice
telefon: 387 204 512, 603 475 158
e-mail: lauer@lauercb.cz

 

 

 

 1 3 2 velbloud

aktualizováno: 02.10.2013

 

 
Na úvodní stránku cestovní agentura | České Budějovice